Płytki ceramiczne wytwarzane ręcznie

Maj 28, 2019
Płytki ceramiczne wytwarzane ręcznie

Wzrastające zapotrzebowanie klientów na piękno i chęć posiadania indywidualnego wystroju wnętrz w sposób doskonały zaspokajają płytki ceramiczne wytwarzane ręcznie. Wizje artystycznego rzemiosła wyrażanego w tej postaci potrafią zauroczyć nawet najbardziej opornego znawcę sztuki. Już w czasach minionych wieków w dawnym Pałacu Papieży w Awinionie, gdzie w bardzo dobrym stanie zachowały się wielobarwne średniowieczne płytki ceramiczne, można było zauważyć jak cenionym towarem już w tamtych czasach były.

Płytki ceramiczne wytwarzane ręcznie

Płytki ceramiczne wytwarzane ręcznieNiemalejąca współcześnie popularność płytek, oprócz walorów artystycznych, zawdzięcza swą wyjątkowość temu, iż wszystkie etapy produkcji są wykonywane ręcznie. Tradycyjna technika wyrobu powoduje, że każda z nich różni się nieco od pozostałych. Dzięki czemu staje się jakby oryginalną i niepowtarzalną. Produkcja płytek stanowi wieloetapowy proces, trwający nawet kilka tygodni, co świadczy o niełatwej sztuce wytwórczej. Również wybór kształtu niejednokrotnie stanowi spore wyzwanie. Gdyż klienci często nie potrafią zdecydować, czy wybrać coś nietuzinkowego i oryginalnego czy może coś bardziej klasycznego. Nierzadko również podjęcie odpowiedniej decyzji odnośnie koloru stanowi spory dylemat.

Połączenie tradycji i nowoczesności

Połączenie tradycji z nowoczesnością, z jednej strony czerpana jest ze sprawdzonych metod o długim rodowodzie, znanych już w średniowieczu, co zapewnia trwałość ceramicznych płytek. Z drugiej zaś strony, przykłada się dużą uwagę do samego procesu przygotowania i pragnie zagwarantować niepowtarzalność produktów. To również prawdziwy obszar sztuki, podziwiany i doceniany nie tylko przez koneserów sztuki. Każda płytka zawiera w sobie jej pierwiastek i nieodparty urok.

Manufaktura ceramiczna oferuje szeroki wybór płytek. Gdzie wybrać można przeróżne wzory, jak i również kształty. Szkliwa wyróżnia szeroka paleta kolorów, w której znaleźć można barwny natury ale również miejskie klimaty, aż po barwy charakterystyczne dla form antycznych. Jeśli chodzi o kształty samych płytek, zazwyczaj formę wiodącą posiadają kształty zbliżone do figur geometrycznych: kwadratów, prostokątów czy sześcianów. Ale i formy bardziej oryginalne i zdecydowanie bardziej zdobnicze. Warto zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie płytek ceramicznych zwrócić uwagę na wszystkie te czynniki, które w efekcie finalnym przyniosą oczekiwany i niepowtarzalny efekt wizualny, a także funkcjonalny.